Zasoby naturalne powinny być zużywane w taki sposób, by czerpanie natychmiastowych korzyści nie
pociągało za sobą negatywnych skutków dla istot
żywych, ludzi i zwierząt, dziś i jutro

papież Benedykt XVI

sobota, 5 lipca 2008

biedronka napastowana - czyli dlaczego mrówki nie lubia biedronek


Mrówki biedronek nie lubią!
To zrozumiałe, gdy ż mrówki lubią...spadź, a spadź dają im mszyce. Biedronki także lubią mszyce...jeść. nattomiast mrówki nie l;ubię kiedy "pogłowie" mszyc zostaje im uszczuplone przez apetyt biedronek, zatem atakują biedronki - poniżej w formie komiksu.
Ciąg dalszy był taki że biedronka wzięła nogi za pas - czyli rozłożyła skrzydła i odleciała - co dziwniejsze na tym źdźble nie było mszyc - co może oznaczać nic innego jak opisywane przez zoologów "szczucie" czyli reakcje obronne bez widocznego powodu do obrony - na sam widok potencjalnego nieprzyjaciela.
Posted by Picasa

2 komentarze:

Dorota pisze...

W moim ogródku zaobserwowałam kiedyś akcję jak z filmu sensacyjnego. Biedronka nadleciała posilić się mszycami i momentalnie zaatakowały ją mrówki, zaskoczona nawet nie zdążyła odlecieć tylko po prostu spadła na ziemię. Zadziwiający jest świat przyrody.

makroman pisze...

Ale staroć odgrzebałaś...
Gdzieś mam, chyba, zdjęcia jak mrówki walczą w obronie mszyc, ale musiał bym przeglądnąc archiwum już na płyty wypalone.

Taki upadek biedronki to reakcja obronna, tak samo postępują w przypadku innych ataków, bo "udawanie martwego" to dobra i skuteczna taktyka.